1. leht 2-st

Õppepäev

Postitatud: 28 Veebruar P, 2010 21:07
Postitas alopex
Tere,
Kuna endal kaks esimest ust katteplekiga vaja katta ja ka Märdil sarnane töö tulemas , siis sai juba mõnda aega tagasi Märdiga räägitud, et kui ta hakkab ZIS 110 ukseraamile katteplekki peale panema, siis tahaks seda oma silmaga näha ja käega proovida. Nüüd on asi niikaugel, et selline päev on Märdiga kokku lepitud ja s.o. 12 märts 2010 kell 10.00 "Autorestauraatori" töökojas. Kahjuks aga ei saa väga suurt seltskonda kokku ajada, sest tegemist pole ju õllejoomisega ja Märdi soov oli , et maksimaalselt 5 inimest. Kindlasti teeme pilte ja kajastame tehtud tööd siin foorumis.
Koolitusel osalejad :
1.Jaak
2.Raivo
3.Janek 555
4.Mart Liho
5.Robert Mirski


Kellel ka huvi või sarna töö tulemas , võib ennast siia teemasse ennast kirja panna, sest hetkel on veel vaba 3 õpipoisi kohta :D

Postitatud: 28 Veebruar P, 2010 21:49
Postitas janek555
Kui võetakse, tahan tulla.

Postitatud: 28 Veebruar P, 2010 23:19
Postitas mart
Ma tahaks ka hirmsasti tulla........kohe sama töö ees ootamas........

Mart Liho

Postitatud: 01 Märts E, 2010 23:31
Postitas robi
Registreerun. Robert Mirski - robi
5254672

Postitatud: 02 Märts T, 2010 19:59
Postitas alopex
Seega on nüüd õpipoiste kohad komplekteeritud ja loodan kõigiga kohtuda 12 märtsil "Autorestauraatori" juures. Kes aadressi ei tea, küsige Märdi käest üle. Kindlasti võtke tööriided kaasa ja kui kellelgi midagi peaks juhtuma, et ei saa tulla, siis andke kohe teada.
Kohtumiseni
12 märts kell 10.00 Meriväljal

Postitatud: 11 Märts N, 2010 08:16
Postitas Autorestauraator
Tere.
Jaagu poolt kirja pandud ajal ootan teid Autorestauraatori töötuppa. Kuna kõik kirjapannud on siin varem käinud, ei hakka täpsemalt selgitama.

Võtaksime plaani kaks küsimust:

1. Ukse kattepleki paigaldus vale-valtsi tehnikat kasutades;
Mul on õppetöö ette valmistatud, uksed seest krunditud-värvitud ja usun, et üks uks on reedeks ka kokku pandud. Kohapeal vaatame ja proovime teise uksega sama töö läbi teha.

2. AGA keevitusgaaside kasutamine MIG-keevitusel.
Kuna meil on vaja päris palju keevitada, arvasin, et ehk on õige koht võrrelda erinevaid keevitusgaase; võrrelda keevitamise kvaliteeti ja proovida oma käega, kuidas erineva gaasi kasutamine tundub.

Pilt

Mul on varutud kolm erinevat gaasi, saame neid töö käigus vahetada.
Töötoas on mul välja anda kaks keevitusmaski, kui kellelgi on mask kaasa võtta, võiks seda teha! Kaitseprillid ei teeks paha ja töökindad.

Kohtumiseni!

Postitatud: 12 Märts R, 2010 20:18
Postitas Autorestauraator
Foto reedab, et midagi ikka juhtus....

Pilt

Pilditegemise ajaks oli Raivo juba kadunud, kui Jaak pidi veel tööd tegema:

Pilt

Postitatud: 12 Märts R, 2010 20:26
Postitas janek555
Tänan toreda ja õpetliku päeva eest!
Lisan ka selle video,millest me töötoas rääkisime.
http://www.youtube.com/watch?v=3e1B0qJDEbs

Postitatud: 12 Märts R, 2010 20:30
Postitas Aspelund
Mulle tundub, et sellistest õppepäevadest võiks tegelikult teha ka õppevideoid. Selliseid, mida hiljem osta saab ja kodus vaadata. Ja jagada ka laiemale huviliste ringile.

Välismaal on sellised videod päris populaarsed. Mul on mõned keevituse ja värivimise kohta. Sisu on neil lihtne: asjakohane meistrimees seletab kaamera ees mõne sõnaga lahti selle, mida ta teha kavatseb ja siis asub tegutsema.

Näiteks TIG' keevitamise erinevad etapid, kuidas elektroodi hoida, milline on õige traadi hoidmise viis jne. Seega puhtalt praktiline asi.

Ma usun, et sellistel videotel, eriti kui neil on maakeelne tekst, võiks olla tarbijaid ka siin. Tootmiskulud väga suured olla ei tohiks: kaamera, kaameramees, monteerija ja keegi, kellel on võimalust video plaadile põletada. Ning teemadest ei peaks Autorestauraatori töökojas puudu tulema :)

Postitatud: 12 Märts R, 2010 22:55
Postitas zyndapp666
Toetan Aspelundi ideed kahe käega!!! :D