Vintage Style oksion

Kõik, mis muude teemade alla ei sobi
Vasta
Sõnum
Autor
Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 2979
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

Vintage Style oksion

#1 Postitus Postitas Autorestauraator »

2. juuni õhtul toimus United Motorsi Haabersti keskuses vintage oksion.
Korraldajaks oli Vintage Style OÜ. Nende koduleht: http://www.vintagestyle.ee/

Kutsele oli kirjutatud:
Enampakkumisele tuleb 32 erinevat sõidukit või eset alates Ameerika muskelautodest kuni nõuka-aegsete nomenklatuuri- ja rahvaautodeni ehk täpsemalt, ZIMist ja Fordist Lada ja Zaporožetsini, lisaks mootorrattad, rollerid, võrrid, valik antiikmööblit jm.

Kohapeal oli suurem osa sõidukitest väljas. Ilm oli ilus ja uudistajaid oli ka, küll mitte liiga palju. Väiksem, aga esinduslikum osa sõidukitest ning esemed olid salongis sees.

Mida sõidukite kohta öelda?
Salongis sees olevad sõidukid olid kõik väga korralikud, vähemalt väljast-poolt. Õues olevad ... siin oli seinast seina.
Kodulehelt on näha alghinnad. Julgen arvata, et need on turuhindadest suuremad. Eesti vanatehnika, mida üritatakse müüa, kipub muu maailma hindu arvestades ikka kallimapoolne olema, nii ka siin.
Kokkuvõttes müüdi maha kaks eset. Maal, mille hind kerkis umbes 9 tuhandelt viieteistkümne tuhandeni ja Zaporozhets, alghinnaga. Muudele asjadele pakkumisi ei tehtud.

Üks sõiduk oli huvitav, ZIM. Nii restaureerimise kvaliteedi kui hinna poolest. Välisvaatlusel tundub, et autoga on palju vaeva nähtud, tulemus on kena. Aga hind, üle 130 tuhande euro....
Minule tundub, et selle hinna puhul on kõik tehtud kulud kokku löödud ja nii selline number saadud. Võibolla Eestis isegi oleks selline ostja, kes selle hinna välja käiks. Aga kindlasti ei tehta seda pimesi: nägin autot ja ostsin ära.

Sellise masinaga tuleb enne väga põhjalikult tutvuda. Hea, kui sellisel masinal oleks kaasas dokumenteeritud ajalugu kõikidest töödest ja paha ei teeks ka korralik ekspertiisiakt.

Mida öelda kokkuvõtteks? Ega seda oksjonit just õnnestumiseks ei saa pidada. Kas sellistel oksjonitel üldse Eesti turul tulevikku on? Kahtlane, aga mul oleks hea meel, kui ma eksin.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Aspelund
VVK liige
Postitusi: 286
Liitunud: 01 August R, 2008 00:00

Re: Vintage Style oksion

#2 Postitus Postitas Aspelund »

Mis mulle silma jäi:

1. Hinnad. Väga kõrgelt üle selle piiri, milles tavaliselt sama masti sõidukid omanikku vahetavad.
2. Napp info autode kohta.
3. Oluline info puudu (näiteks Volvo kupeel oli mootor vale, R4 algse V6 asemel, aga sellele ei viidanud ükski sõna).

Kui nad jätkata tahavad, siis tuleb oluliselt korrigeerida alghindade taset. Lisaks alustada reklaamiga oluliselt varem.

A.

Vasta

Mine “Vaba teema”