Eesti Jalgrattamuuseumi 2016.a. hooaeg läheneb!

Kõik, mis muude teemade alla ei sobi
Vasta
Sõnum
Autor
valdo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 02 Märts T, 2010 00:00

Eesti Jalgrattamuuseumi 2016.a. hooaeg läheneb!

#1 Postitus Postitas valdo »

14. mail 2016.a. õhtul toimuva Muuseumiööga anname me Eesti Jalgrattamuuseumi järjekordsele hooajale avapaugu. Alates mai keskpaigast kuni septembri lõpuni oleme külasjatatele regulaarselt avatud reedeti, laupäeviti ja pühapäeviti kella 11-18.

Oleme ainus jalgrattamuuseum Eestis ning kajastame süstemaatilise ekspositsiooniga jalgratta kujunemist ja ajalugu Eestis alates aegade algusest kuni 1980. aastateni, st nõukogude ajastu lõpuni. Võrreldes eelmise hooajaga on oluliselt täienenud nii meie kollektsioon kui ka muuseumimaja. Oleme ekspositsiooni lisanud ligi kümmekond uut jalgratast, milledest väärtuslikumad on 1880. aastatel Prantsusmaal valmistatud ämblik-tüüpi ratas ning 1937. aastal Saksamaal valmistatud abimootoriga jalgratas Presto, tagarummu sisse ehitatud Saxonette'i mootoriga. Kokku on meil nüüdseks välja pandud üle saja ajaloolise jalgratta, lisaks arvukalt fotosid, dokumente ja kaasnevaid esemeid.

Eelmise aasta kuue saali asemel hõlmab ekspositsioon nüüd seitset saali, väljapaneku üldpind on 300 ruutmeetrit. 20. sajandi alguse ratastele taustaks oleme ruumidesse loonud sama ajastu õhkkonna ruumide interjööri, ajastu mööbli ning ajalooliste raadiote ja grammofonide näol. Taustaks mängib ka 1920.-30. aastate muusika, lisaks saame huvilistele mängida 1929. aasta akustilisel grammofonil tollaseid šellakplaate. Oleme talvel renoveerinud ka muuseumi vestibüüli ning ekspositsiooni vanemat osa sisaldava rohelise toa.

Muuseumiekspositsioon on varustatud eesti- ja inglisekeelsete tekstidega, mis peale üksikute rataste tutvustavad ka konkreetseid ajastuid. Ekskursioone saame soovi korral pidada eesti, inglise, vene ja soome keeles. Tüüpiline põgus ringkäik muuseumis kestab tunni, kiire läbikäik umbes pool tundi. Tõsised huvilised, loomulikult, jäävad mitmeks tunniks...

Lisaks tavapärastele lahtiolekuaegadele saab jalgrattamuuseumit kokkuleppel külastada ka kõikidel muudel aegadel. Oleme muuseumi Uues Saalis loonud sel hooajal ka seminaride pidamise võimaluse kuni 25 inimesele, lisaväärtuseks ajaloolised rattad, interjöörid ning 20. sajandi alguse mööbel.

Kontakt - ekskursioonide ja seminaride tellimine, samuti külastuste tellimine väljapool regulaarseid lahtiolekuaega - 514 3262 ja 5666 3991.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi looja ja eestvedaja
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk tn 9, oleme avatud R, L, P kella 11-18
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 140 muuseumiväärtusega ratta

Vasta

Mine “Vaba teema”