Kindral Laidoneri memoriaal 2018

Kõik, mis muude teemade alla ei sobi
Vasta
Sõnum
Autor
Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 2979
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

Kindral Laidoneri memoriaal 2018

#1 Postitus Postitas Autorestauraator »

Tere.
Eeloleval suvel korraldame 8. korda KLM-i, seekord Ida-Virumaale.
2018. aastani on küll veel palju aega, aga oleme hakanud mõtteid mõlgutama kümnenda KLM-i osas.
Mõtteid on mitmesuguseid.... kõigepealt oleme põhimõtteliselt kokku leppinud, et kümnenda sõidu on nõus korraldama sama meeskond, kes korraldasid ka esimest sõitu: Üllar Suvemaa, Raivo Hannus ja Märt Aarne.

Kunagi viskasin välja mõtte, et ei tea, kas kümnendaks sõiduks jõuame oma seltskonnaga kuskile Kesk-Euroopasse ka? Ega sellele mõttele vastust pole tulnud. Nüüd oleme küll seda meelt, et kümnes, juubelisõit, võiks midagi natuke suuremat olla. Mõtteid on mitmesuguseid, aga üks, mida natuke juba arutanud oleme, oleks trassil: Eesti-Läti-Leedu-Poola...

See tähendaks seda, et sõidu kestus võib minna kuni 7-päevaseks; sõidu pikkuseks võib kujuneda kuni 3000 km; osavõtutasu tuleb ilmselt tükk maad suurem, kui senine 250€/inimene.

Et asjaga edasi minna, oleks hea teada, kas sellisele sõidule kaasatulejaid oleks? Pole ju mõtet vaeva näha, kui osalejaid ei leidu. Võib juba ette arvata, et tavalist, 30-autolist seltskonda ilmselt ei tule.... aga kuipalju tuleks, kas mõtet tasub edasi arendada?
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

raivo
VVK liige
Postitusi: 307
Liitunud: 09 Juuni E, 2008 00:00
Asukoht: Pärnu

Re: Kindral Laidoneri memoriaal 2018

#2 Postitus Postitas raivo »

Tere.

Lugesin parasjagu Märdi postitust, kui uksest astus sisse klubikaaslane ja sõber Vello. Nii läkski teema aruteluks ja seisukoha võtuni jõudsime üsna kiiresti.Lugesime kiiresti läbi NET-ist saadaoleva info Johan ja Maria Laidoneri kohta. Saime teada, et Johan tutvus Mariaga ajal kui ta õppis Vilno sõjakoolis. Maria kohta saadaolev info on aga väga vastuoluline. Ühedele andmetele tuginedes on Maria Skarbek- Kruszewska sündinud 7. Dets. 1888 a. Kruszwitsis vanas Poola aadliperekonnas.


https://www.google.pl/maps/dir//Kruszew ... 52.6395127


Sugulastele teadaolevatel andmetel olevat Maria kunagi kellegile rääkinud, et tegelikult olid nende esivanemad Ungari aadlikud, kellel tuli 1848 a. Revolutsiooni tõttu maalt lahkuda ja nad siirdusid Poola ja perekonna aadlinimi oli Skarbek, sünnikohaks aga linn nimega Kozlov, praeguse nimega Mitsurinsk.
Kõike seda lugedes tekkis mõte, et KLM 2018 teekond võiks läbida Johani ja Mariaga seotud kohti, lisaks igasugu muid ajaloolisi vaatamisväärsusi ja võibolla külastaks seekord ka mõnda kultuuriüritust.
Pakuks kõigile täiendamiseks ja muudatuste tegemiseks välja esialgse teekonna:
1 päev – Tallinn – Pärnu – Riia – Kaunas – Vilnius 600km.
2 päev – Vilnius ja Trakai, õhtuks sõidaks Suwalkisse. Vilnius – Trakai – Marijampole – Suwalki 200km
3 püev – Suwalki – Gdansk 345km.
4 päev – Gdansk – Kruszewie – Warssavi 360km.
5 päev – Warssavi – Augustov 250km.
6 päev – Augustov – Kaunas – Riia 160+260=420 km.
7 päev – Riia – Pärnu – Tallinn ja osadele Riia – Tartu 300 km.
Päevased läbisõidud tulevad päris pikad,kui Warssavi ära jätta siis väheneks teekond 400 km. võrra. Sõidu lõpetamine võiks toimuda Riias või Riia lähedal hotellis 6 päeva õhtul.
Kunagi oli meil Märdiga sellest sõidust juttu ja siis jõudsime ühisele järeldusele, selleks et seda marsruuti ja programmi kokku panna oleks vaja leida Leedus ja Poolas inimesed kes meid aitaks.Rääkisin seda mõtet edasi Vellole ja Vello vastas kohe, et need inimesed on olemas kui vaja. Rääkisin Vellole ka seda, et mul on lähipäevil plaan minna Warssavisse kroomimise töökotta ja kui ta kaasa saaks tulla siis oleks võimalik nende inimestega silmast- silma kohtuda ning meie soovid ja mõtted ära rääkida.
Nii läkski, nüüdseks Poolas käidud, mul „jupid“ kroomimisse viidud. Warssavis kohtusime Vello kunagise koostööpartneriga.

Pilt

Pilt

Svetlana Dubizbanska- Taranowicz töötas pikka aega Warssavi suuurima hotelliketi turundusjuhina ja lisaks ka giidina.Tänaseks on tal oma büroo ning meid abistamast ja meile programmi koostamisega päri. Sveta räägib mitut keelt, ka vene keelt ja soovib tulla tänavu suvisele KLM-ile, et eelnevalt meie seltskonnaga tuttavaks saada.
Leedus kohtusime Vello sõbraga, Antanas Vinkusega. Antanas on Leedu poliitik ja diplomaat, ta on töötanud ka Leedu suursaadikuna Eestis aastatel 2002 – 2006. Ta lubas meile, et Leedut läbiva marsruudi, sealhulgas Vilniuse ja Trakai vastuvõtud,muuseumid, kultuuriprogrammi on nõus tema kokkupanema ja korraldama.

Pilt

Seega võib öelda, et KLM 2018 sõidu korraldamisega on algust tehtud, jääb ainult üks küsimus, kui palju saab olema osalejaid. Arutasime Velloga ja Üllariga, et kui saaks kümmegi ekipaazi kokku siis võiks asjaga edasi tegeleda. Selge on ka see, et osalejatele tuleb see sõit kindlasti kulukas. Kui palju täpselt ei oska hetkel veel öelda.
Korraldustoimkond jääb ootama tagasisidet, ettepanekuid, täiendusi ja eelkõige sõidule kohtade broneerimist.

Terv. Raivo ja Vello.

Vasta

Mine “Vaba teema”