The Blue Train Bentley

Kõik, mis muude teemade alla ei sobi
Vasta
Sõnum
Autor
Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 2994
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

The Blue Train Bentley

#1 Postitus Postitas Autorestauraator »

Veebruaris saatis Toomas rea fotosid:

Siin siis ammulubatud pildid shoude seeriast Allure of the Automobile. See oli unikaalsete autode shou Portland'i Kunstimuuseumis 2011.a. suvel, mille käigus paari kuu vältel igal nädalavahetusel oli muuseumi ees ka eriteemaline autoshou.
… Kahjuks kõik pildid hästi välja ei kukkunud, muuseumis sees välku ei lubatud kasutada, need autod, mis olid tagumistes pimedamates ruumides on udused.


Üks pildiseeria selline:

Pilt

Pilt

Tundsin selle kohe ära, see on Bentley Speed Six, millele Gurney Nutting ehitas legendaarne kere "The Blue Train Bentley".

Mul on töötoa seinal mitmete autokerede pilte, see on üks lemmikutest:

Pilt

Pilt on raamatust maha pildistatud ja selle juurde käib huvitav legend, mida tahaks jutustada. Erinevates allikates nüansid on pisut erinevad, aga see muudab asja ainult huvitavamaks.
Lugu ise on selline:

See auto kuulus Woolf Barnatole. Barnato oli rikas härrasmees, teemanti ja kullakaevanduste omaniku pärija, Bentley aktsionär. Ühtlasi võidusõitja, La Mansi 24-tunni võistluse võitja ja seikleja. 1930. aasta märtsis vedas ta kihla, et jõuab autoga Monte Carlost enne Londonisse, kui kiirrong Train Bleu. Kolmeteistkümnendal kuupäeval alustasid nad koos sõitu ja auto oli järgmisel päeval Londonis, enne rongi!
Raamatust loen, et see “The Blue Train Bentley” võis olla (kaheksakümnendad aastad) sel ajal vast kõige kallim Bentley.


Mis mind sellise auto juures köidab? Auto ei ole ju väga inetu? Tegelikult paras - suur rauakolakas! Väga tugev raam, tugevad sillad, tohutud pidurid, “veoauto mootor”…. Teised selleaegsed võidusõidule orienteeritud margid olid ikka "sõiduautolikumad", kergemad: Alvis, Lagonda, …

Mõned aastad tagasi oli Bentley-id ka meil sõitmas näha:

Pilt
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Vasta

Mine “Vaba teema”