Statsionaarmootorid.

Kõik, mis muude teemade alla ei sobi
Sõnum
Autor
TALUPOEG
VVK sõber
Postitusi: 181
Liitunud: 24 Aprill L, 2010 00:00

#51 Postitus Postitas TALUPOEG »

Õhtust!

Nüüd näete pilte ühest mootorist,mille valmistajamaa ja mark mulle teadmata. Selle mootori saamise lugu on õite kirev.
Lugu juhtus detsembri algul aastal 2002. Nimelt oli Sakalas kurb matusekuulutus. Vanatehnikasõber surnud. Kuna tegu poissmehega ja kedagi talus ei elanud,kartsin halvemat. Kuna ka endal mahlad õite välja jooksnud,ei saanud ma kohe sinna sõita. Mõni aeg hiljem sõitsin sinnakanti ja otsustasin läbi hüpata. Sõitsin talu juurde ja nägin tagapool kedagi askeldamas. Vaatan- Zigull koos järelkäruga põõsastes. Jalutasin ligemale ja vaatan---mees seisab gaasi-lõikepits põlemas kaenla all ja ise tikuga suitsule tuld panemas. Ise seistes selle vana statsionaarmootori kõrval?!! Lähen ligemale ja küsin,et mida sa mees võõras õues toimetad. Mees pobises midagi vene keeles ja ütles,et lõikab siin vanametalli. Ütlesin talle:" Pastoi brat!", "Oled võõras õues ja pea ikka nüüd kinni."
Saime lõpuks selgusele,et ta vist võib seal toimetada...Rääkisin siis mehele,et ole hea ja jäta see mootor rahule. Samuti kõik muu vanakraam. Minust ta sinna toimetama jäi. Ise otsisin kadunukese pärija üles ja too lubas lahkelt selle mootori mulle. Mõni päev hiljem sõitsime koos isaga bussiga mootorile järgi. Õnneks pidas vene mees sõna ja ei olnud sellele mootorile midagi teinud. Kuna mul endal jõudu seda mootorit sikutada polnud,kutsusin appi kohaliku traktoristi. Koos temaga saime selle suure mootori kuidagiviisi minu bussi tagaotsast sisse,nii et plekid ragisesid....
Nüüd takkajärgi targutades on ikka hea meenutada,kuidas ma ise haigena,katkise bussiga,puhtjuhuslikult ja nii õigel ajal sinna tallu sattusin. Oleks vene mees suitsu põlema saanud ja kukkunud hoorattaid küljest lõikuma....oleksin ma pool minutit hilinenud????? Oleks see mootor olnud hävitatud..........No oli see nüüd saatuse sõrm, või miski muu,kuid mootor on nüüd alles selle tubli mehe mälestuseks!


Mootor siis selline:


Pilt


Pilt


Pilt

TALUPOEG
VVK sõber
Postitusi: 181
Liitunud: 24 Aprill L, 2010 00:00

#52 Postitus Postitas TALUPOEG »

Pilt


Pilt


Pilt

TALUPOEG
VVK sõber
Postitusi: 181
Liitunud: 24 Aprill L, 2010 00:00

#53 Postitus Postitas TALUPOEG »

Tervist!

Panen siis nüüd välja paar pilti oma 5 hj. Petter kuumpea-diislist. Peaks olema 20 ndate aastate esimesest poolest.


Pilt


Pilt

Pärit on siis Soomaalt. Vanaperemehe sõnul oleks ka vanarauaks rännanud,kui ma poleks sinnakanti sattunud. Selle mootoriga oli veel 40 ndate aastate lõpus vilja pekstud ja hiljem jäi seisma,kuna hooratas oli katki läinud. See katkine hooratas oli viidud siis Suure-Jaani kuhugile remonti ja sinna ta jäigi.... Proovisin veel otsida,kuid polevat enam seda kohtagi ja keegi enam ei mäleta. Mootori endine omanik ka juba manalamees....
Kui kellegil siis sellisele mootorile hooratast pakkuda,olen huvitatud.

JaakN
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Detsember E, 2011 00:00

#54 Postitus Postitas JaakN »

Uurisin seda teemat siin ja tekkis küsimus mis nende mootorite väärtus olla võib. Endal seisab kodus üks M.Seileri 1940 a. 8 hj petrooleumimootor. Välimuselt tundab korralik, nookurvardadki alles õlised, puudu tundub olevalt ainult summuti ja mingid voolikud.

raivo
VVK liige
Postitusi: 307
Liitunud: 09 Juuni E, 2008 00:00
Asukoht: Pärnu

#55 Postitus Postitas raivo »

Tee oma mootorist mõned pildid ja siis ehk saab mingi hinnnangu anda.

Terv. Raivo

JaakN
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Detsember E, 2011 00:00

#56 Postitus Postitas JaakN »


TALUPOEG
VVK sõber
Postitusi: 181
Liitunud: 24 Aprill L, 2010 00:00

#57 Postitus Postitas TALUPOEG »

Peale pikemat pausi siis jälle teooriat...

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Sellega on see vana hea tekst otsa saanud. Saab varsti ka vana aasta otsa. Uuel aastal siis uue hooga......

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

Re: Statsionaarmootorid.

#58 Postitus Postitas Autorestauraator »

No on ikka pisikesed mootorid meie meestel!
Suured poisid mängivad ikka sellistega: http://www.youtube.com/watch?v=q_0xifuT ... =endscreen
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

TALUPOEG
VVK sõber
Postitusi: 181
Liitunud: 24 Aprill L, 2010 00:00

Re: Statsionaarmootorid.

#59 Postitus Postitas TALUPOEG »

Sai käidud sõbral külas ja tema vanarauahunnikut sorteerides jäid näppu siis ühe vana mootori silinder ja veepump:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Firmasilte küljes näha pole ja seega on asjad hetkel tundmatud. Seisukord pole kiita aga kõige hullema ärahoidmiseks sai kõik vanaõliga kokku mäkerdatud. Hiljem tuleb rooste paremini maha. Kuna endal sarnast mootorit pole,pakun asjad vahetuseks. Ehk läheb kellegile asja ette.

Vasta

Mine “Vaba teema”