Statsionaarmootorid.

Kõik, mis muude teemade alla ei sobi
Sõnum
Autor
manic
VVK liige
Postitusi: 185
Liitunud: 05 Aprill L, 2008 00:00

#21 Postitus Postitas manic »

International
Vaba Maa 25.04.1923
http://dea.nlib.ee/

Pilt

raudpats
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 21 Oktoober N, 2010 00:00
Kontakt:

#22 Postitus Postitas raudpats »

Ma olen siin foorumis uus ja ega nendest statsionaaridest kah eriti midagi ei tea. Taastamise ootuses seisab üks Deutz MA 714.
http://album.ee/album/433433/50254389
Üldiselt üllatavalt heas seisus, kuid puudu on magneeto ajam. Teada on , et see peaks olema 12 kaldhambaga. Sobib ka mõne teise mudeli oma, väidetavalt on kõik 12 hambaga sama suured ja sobivad.
Leidsin Saksamaalt sellise lehe: http://www.historische-ersatzteile.de/
Esialgu oli seal kõik ilus ja tundus , et ajami saamine on lihtsamast lihtsam. Nüüd kahjuks on selgunud, et firma omanik on üks vanadusest seniilne vanahärra, kes lubab väga palju, aga tegudeni ei jõua.
Toomas kirjutas siin väga õieti, et peaaegu võimatu on Eestist leida kahte ühesugust statsionaari. Aga äkki kellelgi ikkagi on mõni selline Deutz, millelt saaks magneeto ajami jaoks mõõte võtta. Kõige tähtsam detail on see kaldhammastega hammasratas. See on võimalik konstrueerida ja siis ka valmistada. Aga tuleb tunnistada, et olen laisk ja ei taha konstrueerimisele aega raisata (viimases hädas siiski tuleb selle variandi kallale minna). Kui keegi teab kusagil kasvõi ülihalvas seisus sobivat Deutzi, millel on ajam alles , siis olen info eest väga tänulik.
raudpats1@hot.ee
556 70 500

TALUPOEG
VVK sõber
Postitusi: 181
Liitunud: 24 Aprill L, 2010 00:00

#23 Postitus Postitas TALUPOEG »

raudpats kirjutas:Ma olen siin foorumis uus ja ega nendest statsionaaridest kah eriti midagi ei tea. Taastamise ootuses seisab üks Deutz MA 714.
http://album.ee/album/433433/50254389
Üldiselt üllatavalt heas seisus, kuid puudu on magneeto ajam. Teada on , et see peaks olema 12 kaldhambaga. Sobib ka mõne teise mudeli oma, väidetavalt on kõik 12 hambaga sama suured ja sobivad.
Leidsin Saksamaalt sellise lehe: http://www.historische-ersatzteile.de/
Esialgu oli seal kõik ilus ja tundus , et ajami saamine on lihtsamast lihtsam. Nüüd kahjuks on selgunud, et firma omanik on üks vanadusest seniilne vanahärra, kes lubab väga palju, aga tegudeni ei jõua.
Toomas kirjutas siin väga õieti, et peaaegu võimatu on Eestist leida kahte ühesugust statsionaari. Aga äkki kellelgi ikkagi on mõni selline Deutz, millelt saaks magneeto ajami jaoks mõõte võtta. Kõige tähtsam detail on see kaldhammastega hammasratas. See on võimalik konstrueerida ja siis ka valmistada. Aga tuleb tunnistada, et olen laisk ja ei taha konstrueerimisele aega raisata (viimases hädas siiski tuleb selle variandi kallale minna). Kui keegi teab kusagil kasvõi ülihalvas seisus sobivat Deutzi, millel on ajam alles , siis olen info eest väga tänulik.
raudpats1@hot.ee
556 70 500
Olen tähele pannud,et asjad otsivad inimese ise üles,vaja ainult oodata.... 8O
Maru rahulik peab olema.....

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#24 Postitus Postitas Autorestauraator »

Veel Jüri pildikastist

Pilt
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#25 Postitus Postitas Autorestauraator »

Jüri pilte

Pilt

Pilt
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

kass
VVK sõber
Postitusi: 200
Liitunud: 15 Oktoober K, 2008 00:00
Asukoht: Türi

#26 Postitus Postitas kass »

Nojah, edeva suuga nagu olen - pean mainima, et see puugaasi-tünniga punakas-pruun masin on minu kadunud onu Leopoldi tehtud, minu lapsepõlvetraktor! 8) Korra pidin peaaegu esisilla alt ära sõitma kivi otsa.
Nii et kindlasti ei ole tegu statsionaarmootoriga, küllaltki kineetiline aparaat, AI-AI mootor ja originaal, 4-käiguline kast - tõeline kiirsõitja...
Vaat selline tähtis info lugejatele! :wink:

TALUPOEG
VVK sõber
Postitusi: 181
Liitunud: 24 Aprill L, 2010 00:00

#27 Postitus Postitas TALUPOEG »

Ma arvan seda,et kuhugile tuleb meil ka kõik vana-aegsete traktorite ja peksumasinate pildid ära mahutada. Ega meil neid palju pole. Vast topime siia teemasse?
Võib ka nii öelda,et traktor on statsionaarmootor! Kui traktor seisab, rattaid all ei ole ja rihmaseib ajab miskit ringi,oleks nagu statsionaariga tegemist? Kui vaja miskit ringi ajada teises kohas,tuleb rattad alla panna. Siis tegu jälle traktoriga..... :D
Ma pole eriti kõva vaidleja,et mis on ja mis ei ole statsionaarmootor......

Mattu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 69
Liitunud: 25 Veebruar K, 2009 00:00
Asukoht: Eesti; Tallinn - Raeskyll
Kontakt:

#28 Postitus Postitas Mattu »

Mõneti võiks ju olla sektsioon põllumajandus- ja tööstustehnika (s.t. kõik statsionaarmootorid; rataste lisamisel traktoriks muutuvad mootorid; vilja masindamise masinad ja kõik muu taoline, mis ei ole otseti ei auto ega mootorratas - rääkimata ka jalgratastest :wink:
Selline piltide teema on kindlasti tore vaadata. Kaasaegsematest on mul mõned paberfotod Kurgjal toimunud vilja masindamisest isand Sitsi ja kollase Fordsoniga, peaosas. Ka Selja monument-Fordson on paberfotol jäädvustatud. Eks neid ole veel ja kas paremat kohta on tahta/leida nende jagamiseks? Vist mitte.
Iga aus kodanik jäägu kindlaks aususe põhimõttele: Olla aus, jääda ausaks, surra ennem viletsuses ausana kui elada külluses ja alatult. Kapt. A. Meriloo, 23.11.54, Siberis.

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#29 Postitus Postitas Autorestauraator »

kass kirjutas: ...
Nii et kindlasti ei ole tegu statsionaarmootoriga, küllaltki kineetiline aparaat, AI-AI mootor ja originaal, 4-käiguline kast - tõeline kiirsõitja...
Vaat selline tähtis info lugejatele! :wink:
No mida teha, kui pole spetsialist ja pildivalik on ka na kidur....
aga ma püüan midagi statsionaarmootori sarnast leida :oops:

Pilt

No kas see on...
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

kass
VVK sõber
Postitusi: 200
Liitunud: 15 Oktoober K, 2008 00:00
Asukoht: Türi

#30 Postitus Postitas kass »

Jah,hakkab tulema... :) Aga peaksite mind niipalju näinud olema ja teadma, et ma mitte paha-pärast ei kirjutanud. Postituse sõnum oli ikka rohkem onu Leopoldi ja enda kiitmine (et mul selline onu oli!), mitte jorisemine, et "mootoril" rattad all või oleks tädil ehk onul rattad...lihtsalt jutu jätkuks täpsustasin, aga Martinil mõte õige, kui just neid põllutöö masinaid liiga palju teemasse ei saa, et peaks alajaotuste vahel jagama hakkama.

Vasta

Mine “Vaba teema”