12. Kere välisplekk vol.2

Vasta
Sõnum
Autor
Valts
VVK liige
Postitusi: 230
Liitunud: 06 Aprill P, 2008 00:00
Asukoht: Vändra
Kontakt:

12. Kere välisplekk vol.2

#1 Postitus Postitas Valts »

Allolev pilt ei näita seda ehk kõige paremini välja aga tagapaneel oli ikka tõeline banaan. Tundub et mitu korda mõlki sõidetud ja veidi sirgemaks klopsitud, auke täis pekstud et pahtel paremini küljes püsiks, roostekahjustused (eriti seespool) , olematud kinnitused kere külge jne.
Kroomdetailidega ei sobinud see kohe üldse kokku, kõik vahed olid kõverad ja erinevad.

Pilt

Otsustasin selle täiesti uue teha.
Põhimõtteliselt tuli kroom omale kohale riputada ja siis tagapaneel sinna vahele voolida. Tuli alustada mingist umbmäärasest sabloonist:

Pilt

ja jätkata esimese plekkdetailiga mis läks küll aia taha aga mis näitas kätte kitsaskohad ja vajalikud korrigeerimiskohad.

Pilt

vol.2 oli juba parem, kuigi vajas samuti veidi ülekoputamist.

Pilt

Selle paneeli teeb keeruliseks nüanss et kõik kroomtükkide poolsed servad nö. punnitavad väljapoole ja on samal ajal 90 kraadi sisse keeratud. Nende tegemiseks tuli valmistada mõned abinõud.

Pakiruumi luugi poolse serva virutasin vana tüki küljest ära. See oli hästi säilinud ja mitmeastemeline, selle järgitegemine oleks olnud tükk tööd.
Uus ja vana detail kõrvuti:

Pilt

Siiamaani olid tagatiivad kere küljes väikeste poltide-mutritega et vajadusel nende asendit korrigeerida ja neid küljest ära võtta muude detailide tegemiseks. Nüüd kui kõik näis olevat valmis, oli aeg ka tiiva lõplikult kinni keevitada.
Enne seda tuli muidugi tiivad seestpoolt ja kere peitu jääv osa korralikult puhastada-kruntida-värvida. Liitekohad kuhu kipub niiskust ja sodi kogunema ja vahele pugema, said kaetud kerehermeetikuga ja "logar" sai omale kummist ääre mis hakkab tagatiiva vastu liibuma.

Pilt

Tiivad küljes, nurgad ka tehtud, vahed enam-vähem jooksevad. Pagasnikuluugi roostetäpilisest seisukorrast ei tasu lasta end heidutada, see on pritsitud tükk aega tagasi ja selle luugini alles jõuame:

Pilt

See kumer tagapaneel ei mitte ainult ühekordest välimisest plekist, ka seespoolt oli hulga kraami mis tuli kõik uus teha. Enne viimase tüki paigaldamist.

Pilt

Nii ta lõpuks jäi:

Pilt

Vasta

Mine “Cadillac Eldorado Biarritz (1957) [Valts]”