jalgrattamuuseum alustas 2020. aasta suvist kõrghooaega

Eesti erinevate vanatehnikaklubide avalikud teated
Vasta
Sõnum
Autor
valdo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 02 Märts T, 2010 00:00

jalgrattamuuseum alustas 2020. aasta suvist kõrghooaega

#1 Postitus Postitas valdo »

Alustasime täna Väätsal asuvas Eesti Jalgrattamuuseumis suvist kõrghooaega. Kuni sügiseni oleme külastamiseks regulaarselt avatud reedeti, laupäeviti ja pühapäeviti kella 11-18. Muudel aegadel avame oma uksed eelneval kokkuleppel (tel 514 3162, 5666 3991, info@velomuseum.ee).

Võrreldes eelmise aastaga on meie ekspositsioon märgatavalt täienenud. Nii saab meil nüüd vaadata Prantsusmaal 1869. aastal valmistatud täismetallist jalgratast (Lallement'/Michaux' ratta kunagist kaasteelist), 1930. aastate Eesti rattavõistlistel osalenud sportratast Rudge, 1980. aastate Harkivi tehase trekiratast, nõukogudeaegset kokkupandavat ratast Kama, 2014. aasta laulupeotule vedamiseks spetsiaalselt ehitatud kolmerattalist tandemit, puu sisse kasvanud lasteratast ja palju muud. Koos nendega ja veel palju muuga on meil seitsmes saalis nüüd välja üle 140 jalgratta.

Seoses koroonaviiruse pandeemia jätkumisega võtame esialgu vastu üksikkülastajaid, peresid ja kuni 10-liikmelisi gruppe. Samuti tuleb muuseumis hoida kaaskülastajatega vahet 2 meetrit ning ükskõik mille katsumine on muuseumis esialgu rangelt keelatud. Need reeglid kehtivad niikaua, kui Eesti Vabariigi valitsus või muud pädevad organid pole neid piiranguid leevendanud.

Pilt

Pilt

Pilt
Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi looja ja eestvedaja
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk tn 9, oleme avatud R, L, P kella 11-18
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 140 muuseumiväärtusega ratta

Vasta

Mine “Klubide teated”