1. Eellugu

Vasta
Sõnum
Autor
siimlane
VVK liige
Postitusi: 279
Liitunud: 12 Märts K, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn

1. Eellugu

#1 Postitus Postitas siimlane »

Tere

Kuna olen juba ammu tahtnud endale esimese generatsiooni Porsche't osta siis minu tuttavatele ei olnud see uudis, et ühel hetkel sai asi teoks tehtud. Uurisin mitu kuud erinevaid müügisaite internetis ja lisaks sai ka Saksamaal ja Hollandis luurel käidud. Igal juhul ühel hetkel tegin kauba ära ja http://www.stolzeclassiccars.nl/ nimelisest kohast auto ära toodud.

Taustainfot veel niipalju, et see auto on imporditud Californiast 2010 aastal ja tänu sellele on kere suhteliselt heas korras - seda arvan praegusel hetkel aga lammutustööde edenedes võib see muutuda;). Seevastu armatuur on liiga palju aega veetnud päikese käes ja seetõttu väga praguline. Üleüldse on kõik kummidetailid igasuguse plastsuse minetanud.

Mootori poole pealt on tegemist kaheliitrise kuuesilindrilise boksermootoriga Porsche koodnimetusega 901/16, mis töötab Weberi karburaatoritega. Käigukast on 5 käiguline nn. dogleg lülitusega. Esialgsel ülevaatusel on auto suhteliselt komplektne - lisatud on MSD süütesüsteem, suuremad Fuchs-i valuveljed ja aftermarket õhupuhasti.

Mootor hetkel ei tööta - proovisin käsitsi ringi ajada ja ühes positsioonis kiilus kinni ja ei hakanud jõudu kasutama. Niikuinii tuleb teha mootorile kapitaalremont.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
Motorkuli FV-60 '1967
White T9 '1966

Vasta

Mine “Porsche 911T (1969) [siimlane]”