lehtvedrude taastamine

Siit leiad kõikvõimalikku infot, kontakte ja kommentaare vanatehnikaga seotud teenuste, kaupade jne. kohta
Vasta
Sõnum
Autor
Ainar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 15 Märts P, 2020 13:25

lehtvedrude taastamine

#1 Postitus Postitas Ainar »

Kellel oleks laenata rulle vedrulehtede painutamiseks? Või siis võtaks töö ette?

Valts
VVK liige
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Aprill P, 2008 00:00
Asukoht: Vändra
Kontakt:

Re: lehtvedrude taastamine

#2 Postitus Postitas Valts »

https://lehtvedru.weebly.com/

Või oled selle kohaga juba kursis?

Ainar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 15 Märts P, 2020 13:25

Re: lehtvedrude taastamine

#3 Postitus Postitas Ainar »

Selles kohast olen teadlik, üks tuttav ei soovitanud. Kindlasi on siin keegi ka ise rullid valmis teinud ja seisavad töökojas.

Valts
VVK liige
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Aprill P, 2008 00:00
Asukoht: Vändra
Kontakt:

Re: lehtvedrude taastamine

#4 Postitus Postitas Valts »

Ei oma küll mingeid kogemusi selles teemas aga tuttava mittesoovitamine võib tähendada ka ühte ebaõnnestunud tööd või mitteootuspärast tulemust paljude õnnestunud asjade kõrval.
Kujutan ette, et neil meestel ikkagi teadmisi ja eriti kogemust rohkem kui kellegil kes ise rullide vahel mõne paari üle lasknud.
Iseenesest võiks ju tegu olla tavalise 3 rulli valtspingiga millega siis lihtsalt vedrud uuesti kujusse lastakse.

Ainar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 15 Märts P, 2020 13:25

Re: lehtvedrude taastamine

#5 Postitus Postitas Ainar »

Olen sinuga päri. Kui aga tuttav Tartu tööga rahul ei olnud uurin muid võimalusi veel. Minu mõõtekäik oli sinuga sarnane ja sellest ajendatuna ka siia kirjutasin. Siiani olen ainult infot kogunud ja asja hullemaks teinud ehk rikkunud ei ole.

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

Re: lehtvedrude taastamine

#6 Postitus Postitas Autorestauraator »

Minul on selle tegijaga ainult head kogemused.
Muidugi on hea, kui tead neid parameetreid, millele vedru peab vastama: mõõdud, jäikus.
Jäikusest sõltub see, kuidas vedru koormuse all käitub, kuipalju auto massi all kokku vajub. Tavaliselt pole seda jäikust teada ja siis tuleb ise katsetada.
Tõenäoliselt selles sinu sõbra probleem oligi.

Vana vedru ülerullimine annab ka midagi, aga üsna sageli vajub vedru uuesti ära. Et asi toimiks, oleks vaja "üle painutada". Aga kui palju? Seda ei tea ja see taandub jälle katsetamiseks.
Minu soovitus: telli suurem vedrupakk, siis saad lehtede kombineerimisega katsetada. Aga seda muidugi täis koormusega.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Vasta

Mine “Kasulikud Pakkumised”