BMW-340 tagasild

Vasta
Sõnum
Autor
Veteran
VVK liige
Postitusi: 258
Liitunud: 04 Oktoober L, 2008 00:00
Asukoht: Viljandimaa

BMW-340 tagasild

#1 Postitus Postitas Veteran »

Tagasillaks oli autol kasutatud "Pobeda" silda. Vedrud olid kinnitatud pakiruumi ja tagaistuja jalgealuse poranda külge. Oli küll pandud põhja tugevdamiseks 4 mm plaadist väljalõigatud tükid, kuid see oli siiski auto põhja ära lõhkunud.

Pilt

Veteran
VVK liige
Postitusi: 258
Liitunud: 04 Oktoober L, 2008 00:00
Asukoht: Viljandimaa

Tagasild BMW-340

#2 Postitus Postitas Veteran »

Otsustasin, et lehtvedrudega sild enam auto alla ei tule. Polnud ka leida originaalsilda, ja nii tuli otsida midagi kaasaegsema tehnika hulgast. Peale mõningast mõõtmist- kaalumist jäi mõte Niva silla juurde. Silla auto alla sobitamiseks tundus BMW põhja konstruktsioon olevat vägagi sobiv. Kõik kinnitused sai teha mingi tala või tugevduse külge, mitte enam põhjapleki külge. Ka velje valem sobis esisillaga, olid ju sinna sobitatud Volga piduritrumlid.
Niva tagasilla sain tänu Jüri Vaikjärvelt saadud infole ühest Pärnu lammutusest. Sild läbis kõik protseduurid- haavliprits- värvimine- laagrite- simmeringide vahetus-uued piduritrumlid- klotsid- silindrid.
Et paljudel masinatel võõraste sildade allapanekul tehakse see viga, nagu võib näha kõrge esiotsaga Opel- Mossedel või uppis ahtriga mersudel, siis silla vedrude ülaotste õige kõrguse leidmiseks tuli enne katsetada ja alles seejärel võis lõpliku kinnikeevitamise sooritada. Et õige resultaadini jõuda, koormasin auto liivakottidega , mis olid eelnevalt kaalutud.

Pilt

Pilt

Veel üks pilt altpoolt.

Pilt

Terv. Enno Öövel.

Vasta

Mine “BMW 340, 1950 [Veteran]”