Eellugu

Vasta
Sõnum
Autor
alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

Eellugu

#1 Postitus Postitas alopex »

Autoks on siis BMW-340 ja toodetud aastal 1950. Minu vanemad ostsid selle auto 1968 aastal Viru-Jaagupi lähedalt (siis oli auto hallikas-sinist värvi) ja minu mäletamist mööda oli hinnaks kuskil 3000-4000 rubla kandis.

Pilt

Tõenäoliselt on enne meid olnud autol suht vähe erinevaid peremehi, sest juba siis 18 aastat vanal autol olid kõik olulisemad osad (sillad, mootor, käigukast, salong) originaalis ja auto oli ka sõidukorras.Auto on olnud siiani meie perekonna käes ja kuni kaheksakümnendate aastate keskpaigani vägagi aktiivses kasutuses nii suvel kui ka talvel.

Pilt

Nii minu isa kui ka ise olen käinud selle masinaga pulmaautoks nii sõpradele kui ka sõprade tuttavatele. Viimane pulmasõit oli 2005 aasta suvel.

Pilt

Kuna minu isa suri aastal 2003 ja peale seda oli auto garaazis seisnud kaks aastat, siis tekkis mõte alustada auto taastamisega. Olin küllaltki naiivne, uskudes et leian mõne remondifirma, kes teeks ära keretöö. Käisin ka paaris firmas autot näitamas, aga keegi ei olnud huvitatud sellisest projektist. Ehk oli see ka hea, sest kui ma alustasin auto lahtivõtmisega, siis selgus , et asi on ikka jube hull ja küllap need remondifirmad oskasid seda ka ette näha.

Ega siis midagist, olles erialalt poeglaste tööõpetuse õpetaja ( töötasin koolis 5 aastat ja kuigi nüüd juba ligikaudu 16 aastat pole selle ametiga raha teeninud) ja piisavalt tehnikahuviline , sai võetud vastu otsus , hakata ise asjaga peale.

Vasta

Mine “BMW-340 (1950) [alopex]”