Citroen 15CV

Kui Sa soovid midagi müüa või vahetada
Vasta
Sõnum
Autor
Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

Citroen 15CV

#1 Postitus Postitas Autorestauraator »

Pilt

Pilt

Üks selline ilus auto! Citroen Traction Avant 15CV aastast 1939. Ei ole 100% kindel, et nimetus päris õige on, kuna auto ei ole minu oma. Tegelikult on see üks Google otsingust võetud pilt... Üsna samasugune masin on ka Eestimaal olemas.
Kunagi oli masina peremehega juttu, et kas oleksin nõus auto kere restaureerimise ette võtma? Uurisin masinat ja õige ruttu sai selgeks, et olen küll! Tegemist on ühe Citroeni kõige suurema ja võimsama sõjaeelse mudeliga. Mootor on pea kolmeliitrine R6, tehnika suures osas originaalne ja keregi ei ole kõige hullem. Mina vist polegi tükk aega nii head kere taastanud. Aeg läks ja mingil ajal tuli see teema jälle jutuks. Peremees räägib, et tal on kõiksuguseid autosid juba niigi üle mõistuse palju, kas tõesti tuleb see Citroen ka veel lisaks? Küsib siis minult, et kas ma endale ei sooviks sellist teha. Ta annaks soodsalt ära. Ei osanud esimese hooga midagi vastata... võtsin mõtlemisaega. Auto mulle väga meeldib, aga kas olen mina see mees, kes selle valmis suudab teha? Ja kas ma tahan sellise auto omanikuks saada? Mõtlesin mitu kuud. Paar nädalat tagasi helistasin ja ütlesin pakkumisest ära. Ettepanek oleks ju vägagi ahvatlev, aga minu rahalised võimalused ja ennekõike teadmine, et ega ma sellise masina omanik tegelikult olla ei taha, panid ära ütlema.
Rääkisime siis sellest, et mis edasi saab? Autot müüa ei oleks keeruline, kuid see ei ole omaniku eesmärk. Selliseid autosid palju säilinud ei ole, veel vähem on restaureeritud isendeid. Google otsing annab vaid mõned pildid, neistki osa samast masinast! Ei taha peremees, ega ka mina, et masin Eestist ära läheks. Kui auto korda tehtud, oleks see Eestiski tore vaadata. Minul oleks soov ka taastamisest osa võtta. Sellepärast kirjutasingi.

Kui leidub inimene, kellel on soov ja ka võimalused see masin taastada, võiks ühendust võtta. Vahendajatel ja edasimüüjatel pole mõtet aega raisata. Masin pole niisama müügis!
Täpsustan veelkord, et mina ei ole masina omanik ega pretendeeri ka vahendajaks. Kui tundub, et tegemist on tõsise huvilisega, annan omaniku telefoninumbri.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Veteran
VVK liige
Postitusi: 258
Liitunud: 04 Oktoober L, 2008 00:00
Asukoht: Viljandimaa

Müügi/ vahetuse foorum

#2 Postitus Postitas Veteran »

Möned head aastad tagasi aitasin selle " väiksemat venda" 4 sil mootoriga uuele elule. Prantslaste kiituseks peab ütlema, et eesrindlik konstruktsioon : täismetallkere, esivedu ja teleskoopamortisaatorid.

Tervitustega Veteran.

Vasta

Mine “Müügi/Vahetuse foorum”