1. Ülevaade.

Vasta
Sõnum
Autor
Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 2979
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

1. Ülevaade.

#1 Postitus Postitas Autorestauraator »

Triumph Heraldi projekt on tehtud kahe mehe poolt. Esimesed kuus osa on teinud Autorestauraator, sealt edasi aga Valts.

1. Ülevaade
Märts 2007

Mõned aastad tagasi palus Toivo Pärna, et remondiksin talle Triumph Heraldi raami. Toivo oli masina ostnud heas usus, et saab sõiduki kerge vaevaga sõidukorda. Auto kujutab endast päris toredat väikest Inglise kabrioletti, millega oleks päris mõnus soojal suvepäeval lõbusõitu teha. Neid masinaid toodeti vist aastatel 1959 ... 1971. Millise aastakäigu masinaga tegu on, ei oskagi päris täpselt öelda.
Igal juhul kujunes olukord selliseks, et raam oli päris korralik vrakk. Kuna mul endal oli tööd ka üsna palju, püüdsin kuidagi viisakamalt tööst ära öelda. Toivo käis aga ikka rääkimas, et tee sina raam korda, küllap ma ise selle kere plekid ka kuidagi korda saan. Ühel päeval oligi raam haavlipritsiga ära puhastatud ja kuna puhastamine toimus Viimsis, toodi raam kohe Autorestauraatori töökotta.
Tegin raamile vajalikud remonditööd ära, raam värviti kruntvärviga üle ja jäi remonditud keret ootama....
Oodatud on juba mitu aastat. Kruntvärvi alt on roostegi välja tulnud, keegi on ühe raami nurga "vigaseks" sõitnud ja kereremont ei ole ka õiget hoogu sisse saanud. Toivo tegemised on ka selliselt kujunenud, et ega tal õieti aega selle masinaga tegeleda ei ole. Ongi jälle mitu korda rääkimas käinud, et kas saaksin selle töö ette võtta? See töö ei ole väga suur, aga ega minulgi aega just ülearu ei ole. Sai lubatud, et kui mõni töö mingil põhjusel stoppama jääb, siis võtan.
Selle aasta veebruaris tekkiski Wandereri projekti rahastamisel tõrge ja otsustasin Triumphi kere ette võtta.
Esimese asjana tuli siiski juba roostetama hakkav raam uuesti ära puhastada.

Pilt

Seekord oli puhastamine suhteliselt lihtne, töö tehti ära Männiku liivapritsimeeste juures. Kahjuks ei leidnud enam üles raami remondi ajal tehtud pilte, suure tõenäosusega on need kaotsi läinud.
Harjasin kogu raami traatharjaga üle. Raami asetasin pukkidele ja sellega oligi eeltöö kere remontimiseks tehtud.

Pilt

Parempoolse raamitala otsas olev kronstein on ilmselt autoga otsasõidu tagajärjel kõverdunud. On teine nii ilusti keerud sisse saanud, nagu oina sarv.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Vasta

Mine “Triumph Herald [Valts, Autorestauraator]”