10. Plekitööd on lõppenud

Vasta
Sõnum
Autor
Valts
VVK liige
Postitusi: 230
Liitunud: 06 Aprill P, 2008 00:00
Asukoht: Vändra
Kontakt:

10. Plekitööd on lõppenud

#1 Postitus Postitas Valts »

Stangede remondiga said siis Triumphi plekitööd suuremalt jaolt valmis. Veidi tuli tegeleda tagaluugiga, kus paar üleliigset auku eemaldatud sai ja siis kogu auto veel üle vaadatud, et detailide ja uksevahed ikka võrdsed oleks, jooned enam-vähem jookseks ja valmis plekk-kestal piisavalt esteetiline välimus oleks.

Pilt

Nüüd hiljem, kui auto juba mõnda aega maalri käe all olnud, vaatasime auto tema juures kriitilise pilguga üle ja sai selgeks et arenguruumi veel jätkub. Üks asi on jah plekkosa kokku panna ja arvata et sai hea küll aga hoopis midagi muud on kogu autole lõppviimistlus teha.

Peab muidugi ütlema et maaler on kah ikka üle Eesti keskmise mainega mees kes hea värvitöö eelduseks peab eelkõige head plekitööd. Tema sõnul plekiosal mõned puudujäägid ja kitsaskohad olid aga üldiselt pidi enam-vähem olema. Eks siis järgmine tuleb paremini teha.

Enda vabanduseks võib vast öelda et juba sünnipäraselt on tegemist suhteliselt nõrga ja kehva koostekvaliteediga autoga mis arvatavasti pärast iga asfaldiauku oma kuju muudab.


Kui siis plekitöö läbi, võtsime auto uuesti algosadeks lahti ja puhastasin kõik jupid eraldi mehhaaniliselt üle. Kuudega tekkinud roostetäpid siin ja seal, mõned keevituspritsmed, muu töödega kaasnev saast ja sodi. See kõik terasharjaga ja erinevate lihvijatega maha.

Nagu näha jagus puhastamist nii alt:

Pilt

kui pealt:

Pilt

Vahepeal sain isegi "ametikõrgendust"

Pilt

Töö tehtud, plekid ilusti läikivad.

Pilt

NB! Väikese auto veel väiksemat raami saab kerge vaevaga ka seina peal ladustada.
:D

Vasta

Mine “Triumph Herald [Valts, Autorestauraator]”