Keevitusgaasid: CO2, AGA MIX 20 ja MISON 25

Sõnum
Autor
meli666
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Oktoober K, 2009 00:00

#11 Postitus Postitas meli666 »

Minul on ka praegu AGA 20 kilone CO2 balloon rendil. Sai siis huvi pärast sauna kaaluga alguses, kui ballooni tõin, kaal ära mõõdetud. Nüüd umbes aasta hiljem sai jälle kaalutud. Minul kulub gaasi umbes aasta jooksul 6 kg kanti. Nii et, selle ballooniga saan siis umbes kolme aasta kanti. Ballooni täis gaasi maksis 440.- Ballooni rent on mul tehtud aasta peale, mis tuli 640.- ehk siis 53 EEK-i kuu. Ehk siis rent kolme aasta peale, millal ma seda ballooni täit gaasi kasutan, tuleb 1920.- Igatahes minu arust tuleb päris kõva kopikas see rent hobikorral kasutades.
Nüüd ongi nokk kinni ja saba lahti. Mida siis teha? Lugedes Autorestauraatori postitusest, et Elme balloonid jooksevad ise tühjaks, siis ilmselt nende kasutamine samuti odavam ei tule.
Ilmselt proovin ära veel Airoki. Niipalju, kui ma olen uurinud saab nendelt siis samuti balloone rentida. Veel parem võimalus on, et kui viia nendele mingi vana hapniku balloon ja tasuda veel raha uue euro kraani ja kupli eest, siis saab endale nii öelda vahetusballooni, mille eest siis renti maksma ei pea. Muidugi ainukeseks miinuseks on, et need on need kõige suuremad balloonid ja tükivad juba kalde korral keevitust kummuli ajama. Väiksemad balloonid on aga kõik rendiga. Muidugi selle ligi 2000.- arvelt, mis muidu peaks AGA-le renti maksma saab ilmselt siis suure ballooni, kas siis pika vooliku taha panna keevitusest eraldi, või siis tegema keevituse enda raami natuke laiemaks ja mingid suuremad rattad alla panna, et saaks ebatasasel pinnasel ka sõita.

zyndapp666
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 343
Liitunud: 02 Aprill K, 2008 00:00
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

#12 Postitus Postitas zyndapp666 »

Mul Airoki rendiballoon, tähtajatu leping (võib iga kell lõpetada) ja maksab 30.- eeki kuus, balloon on väike keevitussegu (argoon+CO) mis neil ka üsna hea hinnaga. Kui üldse vähe keevitada siis ma ei näe CO2 mõtet, argoonisegu kvaliteet palju parem ja algajal (nagu mina) ka lihtsam keevitada.
Soovides parimat, Siim.

meli666
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Oktoober K, 2009 00:00

#13 Postitus Postitas meli666 »

Uurisin täna Airokist veel asja lähemalt. Rent tuleb 50 EEK-i kuu, sellest ei olene, kas aastaks või kuuks ajaks. Muidugi seda ei osanudki küsida, et kas siis väiksema ballooni rent tuleb odavam. Ega seal neid väiksemaid 10 kg-seid balloone ei paistnudki olevat. Igatahes selliselt vastati mulle Põlva teenindusest. Ah jaa seda ka öeldi, et kui tuua neile vana veneaegne balloon, siis neil ükskõik, kas siis võtad CO2 või keevitusgaasi segu. Nendel kannab nime see segu Krysal.

h2rra
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 28 November P, 2010 00:00

#14 Postitus Postitas h2rra »

Autorestauraator kirjutas:Siim jõudis juba ära vastata, aga mõõtsin keerme välisläbimõõdud üle:
AGA süsihappegaasi pudelil on reduktori keerme välisläbimõõt u. 22mm;
segugaasi ja MISON-i pudelil u. 25mm.

Kirjutan umbes sellepärast, et ma ei ole kindel, on need meeterkeermed või tollkeermed.

Ma ei tea, aga arvan, et saab kasutada sama reduktorit küll, kui teha kas uus survemutter või üleminek. Reduktoriosa peaks sobima.
Täienduseks täpsemat juttu keermetest ja reduktoritest
http://www.aga.ee/international/web/lg/ ... lk4_22.pdf 4 ja 19 lk.

taavi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Oktoober P, 2011 00:00

#15 Postitus Postitas taavi »

Tere!

Kisun vana teema üles, kuid nimelt painab mind, kui väga algajat keevitajat küsimus, mida uurisin ka sõsarfoorumis, automoto foorumis: kas e-ehituses müügis olevat gaasipudelit oleks võimalik ka täita, et seda taaskasutada?

link ka: http://www.e-ehitus.ee/pood/keevitusgaa ... d-280.html

ja mis võiks olla keskmine kulu sellisel gaasikogusel, mitu meetrit keevist või mis töö võiks ära teha sellise kogusega? Oman siiamaani kogemuist vaid täidistraadiga keevitades ja omaarust tuleb välja juba päris hästi (detailid ilusti läbi sulanud ja ¨lakki üsna vähe). Pritsmeid küll tuleb täidistraadiga üsna omajagu, aga see on kõik eemaldatav. Tahaks nüüd edasi liikuda keevitamise kohapealt :)

Oman ka suurt hapniku pudelit, see oleks hea vahetada CO2/Ar segu pudeli vastu ja siis saaks väikest pudelit suurest täita, nii et säiliks mobiilsus. Aga ma ei tea kas sellie mõte üldse töötaks.

Terv,

Taavi

diesel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 18 Märts N, 2010 00:00
Kontakt:

#16 Postitus Postitas diesel »

küll teda täita saab, on ju müüdav balloon ka täidetud kuidagi.
a täpsem inf huvitaks ennastki. 1 liiter vist ikke väga vähe. ei jõua praegu otsida, kuda gaasi puhul liiter ja kilo omavahel suhtestuvad. keegi ehk teab peast.

taavi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Oktoober P, 2011 00:00

#17 Postitus Postitas taavi »

Tere,

Sain poest sellise vastuse:
Tere

Neid balloone ei saa täita, mõeldud ühekordseks kasutamiseks. Hetkel Telwini keevitusgaasi ei saa pakkuda, aga on olemas firma Airok analoog.


Tervitades

Aap Tänav
E-Ehitus OÜ

... lihtsalt kui kellegile huvi pakub :) Proovin, kaua ta minu käes kestab.

Vasta

Mine “Projektide arutelu”